SportAdmin använder Cookies för att förbättra din användarupplevelse. Genom att klicka på Jag Godkänner tillåter du detta. Här kan du läsa mer om cookies och hur SportAdmin använder dem.
IFK Göteborg Akademi
Kamratskap – Kul – Kämpa – Kunskap

Matcher
DECEMBER 2021
 
04
14:00
lör
14:00    
Prioritet Serneke Arena Konstgräs
Örgryte IS Fotboll - IFK Göteborg0  -  2  
04
14:00
lör
14:00    
Prioritet Serneke Arena Konstgräs
Örgryte IS Fotboll - IFK Göteborg0  -  2  
05
14:15
sön
14:15    
Prioritet Serneke Arena Konstgräs
Utsiktens BK - IFK Göteborg1  -  5  
05
14:15
sön
14:15    
Prioritet Serneke Arena Konstgräs
Utsiktens BK - IFK Göteborg1  -  5  
FEBRUARI 2022
 
12
13:30
lör
13:30    
Varberg Energi Arena konstgräs
Varbergs BoIS FC (P17) - IFK Göteborg (P17)1  -  2  
13
13:00
sön
13:00    
Fridhemsparken, Ängelholm Konstgräs
Ängelholms FF (P19) - IFK Göteborg (P19)1  -  6  
13
14:30
sön
14:30    
Prioritet Serneke Arena Konstgräs
IFK Göteborg (P16) - Utsiktens BK/Näsets SK (P16)4  -  1  
 
19
14:00
lör
14:00    
Prioritet Serneke Arena Konstgräs
IFK Göteborg (P19) - Halmstads BK (P19)5  -  5  
20
14:30
sön
14:30    
Prioritet Serneke Arena Konstgräs
IFK Göteborg (P17) - Ängelholms FF (P17)3  -  1  
20
15:30
sön
15:30    
Varberg Energi Arena konstgräs
Varbergs BoIS FC (P16) - IFK Göteborg (P16)1  -  1  
 
26
12:15
lör
12:15    
Falkenbergs IP
Falkenbergs FF (P16) - IFK Göteborg (P16)1  -  9  
26
14:00
lör
14:00    
Gothia Park konstgräs
BK Häcken (P19) - IFK Göteborg (P19)3  -  1  
27
14:30
sön
14:30    
Prioritet Serneke Arena Konstgräs
IFK Göteborg (P17) - BK Häcken (P17)2  -  3  
MARS 2022
 
05
12:15
lör
12:15    
Kristineslätt IP 5
Falkenbergs FF (P17) - IFK Göteborg (P17)0  -  1  
05
14:00
lör
14:00    
Prioritet Serneke Arena Konstgräs
IFK Göteborg (P19) - Varbergs BoIS FC (P19)6  -  1  
06
14:30
sön
14:30    
Prioritet Serneke Arena Konstgräs
IFK Göteborg (P16) - Halmstads BK (P16)4  -  1  
 
12
12:15
lör
12:15    
Kristineslätt IP 5
Falkenbergs FF (P19) - IFK Göteborg (P19)0  -  2  
12
16:00
lör
16:00    
Gothia Park konstgräs
BK Häcken (P16) - IFK Göteborg (P16)2  -  4  
13
14:30
sön
14:30    
Prioritet Serneke Arena Konstgräs
IFK Göteborg (P17) - Halmstads BK (P17)4  -  3  
 
30
20:15
ons
20:15    
Önneredsplan 1 Konstgräs
IF Väster - IFK Göteborg0  -  3  
APRIL 2022
 
01
18:45
fre
18:45    
Hammarviken Arena
Örgryte IS Fotboll - IFK Göteborg0  -  5  
02
13:00
lör
13:00    
Norremarks IP 1
Östers IF - IFK Göteborg1  -  4  
03
13:00
sön
13:00    
Gaisgården 2 Konstgräs
GAIS - IFK Göteborg2  -  1  
 
07
18:30
tor
18:30    
Åbyvallen 1 Konstgräs
Fässbergs IF 1 - IFK Göteborg3  -  2  
09
14:00
lör
14:00    
Prioritet Serneke Arena Konstgräs
IFK Göteborg - IF Elfsborg7  -  5  
09
15:00
lör
15:00    
Kviberg 2 konstgräs
IFK Göteborg - IF Brommapojkarna3  -  1  
09
16:30
lör
16:30    
Rydsbergsplan 1 Konstgräs
Lerums IS 1 - IFK Göteborg1  -  5  
10
14:30
sön
14:30    
Prioritet Serneke Arena Konstgräs
IFK Göteborg - Trelleborgs FF0  -  4  
10
15:00
sön
15:00    
Kviberg 2 konstgräs
IFK Göteborg - Eriksbergs IF 115  -  1  
 
16
15:00
lör
15:00    
Hammarby IP 1
Hammarby IF FF - IFK Göteborg2  -  2  
17
14:00
sön
14:00    
Nysätra IP
Skoftebyns IF - IFK Göteborg1  -  12
 
18
13:00
mån
13:00    
Strandvallen
Mjällby AIF - IFK Göteborg2  -  0  
20
20:00
ons
20:00    
Kviberg 2:21
IFK Göteborg - Lerums IS Lila5  -  2  
21
19:30
tor
19:30    
Kviberg 2 konstgräs
IFK Göteborg - Askims IK Röd3  -  1  
22
19:00
fre
19:00    
Kviberg 2 konstgräs
IFK Göteborg - BK Häcken3  -  1  
23
13:00
lör
13:00    
Åbyvallen 2 Konstgräs
Jitex Mölndal BK Svart - IFK Göteborg0  -  7  
23
14:30
lör
14:30    
Kviberg 2 konstgräs
IFK Göteborg - Djurgårdens IF FF2  -  3  
24
12:00
sön
12:00    
Kviberg 2 konstgräs
IFK Göteborg - Näsets SK Gul1  -  3  
24
12:00
sön
12:00    
Kortedalavallen 11 Gräs
Kortedala IF Svart - IFK Göteborg5  -  7  
24
13:30
sön
13:30    
Hagenplan 11
Älvsborg FF Svart - IFK Göteborg1  -  9  
24
14:30
sön
14:30    
Prioritet Serneke Arena Konstgräs
IFK Göteborg - Kalmar FF2  -  3  
24
17:00
sön
17:00    
Prioritet Serneke Arena Konstgräs
IFK Göteborg - Husqvarna FF/Egnahems BK3  -  3  
 
27
19:00
ons
19:00    
Lövgärdesplan 2 Konstgräs
Angered MBIK - IFK Göteborg0  -  1  
29
17:30
fre
17:30    
Backavallen 1 Konstgräs
Backatorp IF - IFK Göteborg2  -  1  
29
19:00
fre
19:00    
Rydsbergsplan 1 Konstgräs
Lerums IS - IFK Göteborg  -      
29
19:00
fre
19:00    
Kviberg 2 konstgräs
IFK Göteborg - Jonsereds IF Gul9  -  2  
30
11:00
lör
11:00    
Lexby 2 Konstgräs
Partille IF FK Röd - IFK Göteborg3  -  7  
30
16:00
lör
16:00    
Skytteholms IP 1
AIK - IFK Göteborg2  -  4  
MAJ 2022
 
01
12:00
sön
12:00    
Jordbrovallen 1, Jönköping
Jönköpings Södra IF - IFK Göteborg1  -  2  
01
13:00
sön
13:00    
Kviberg 2:21
IFK Göteborg - Torslanda IK Röd10  -  1  
 
03
19:30
tis
19:30    
Kviberg 2 konstgräs
IFK Göteborg - Solängens BK7  -  0  
06
19:00
fre
19:00    
Kviberg 2 konstgräs
IFK Göteborg - Qviding FIF Vinröd5  -  1  
07
10:00
lör
10:00    
Hästevik 1 Gräs
Hjuviks AIK Blå - IFK Göteborg  -      
07
12:00
lör
12:00    
Kviberg 2 konstgräs
IFK Göteborg - GAIS4  -  1  
07
14:00
lör
14:00    
Kamratgården 2 hybrid
IFK Göteborg - IK Sirius FK1  -  2  
08
12:00
sön
12:00    
Kviberg 2 konstgräs
IFK Göteborg - Sävedalens IF Röd  -      
08
14:00
sön
14:00    
Jordbrovallen 1, Jönköping
Jönköpings Södra IF - IFK Göteborg1  -  2  
08
14:30
sön
14:30    
Tuvevallen 21 Konstgräs
Finlandia Pallo AIF 1 - IFK Göteborg  -      
08
15:00
sön
15:00    
Kviberg 2 konstgräs
IFK Göteborg - Örebro SK FK1  -  5  
08
17:00
sön
17:00    
Prioritet Serneke Arena Konstgräs
IFK Göteborg - IF Väster Orange10  -  2  
 
13
19:00
fre
19:00    
Kviberg 2 konstgräs
IFK Göteborg - Hovås Billdal IF4  -  1  
14
12:00
lör
12:00    
Kobbegården Övre 21
Askims IK Röd - IFK Göteborg1  -  6  
14
14:00
lör
14:00    
Borås Arena
IF Elfsborg - IFK Göteborg2  -  6  
14
18:30
lör
18:30    
Slättadamm 2 konstgräs
BK Häcken Svart - IFK Göteborg4  -  1  
15
11:00
sön
11:00    
Kviberg 2:21
IFK Göteborg - Mölnlycke IF Svart6  -  1  
15
13:00
sön
13:00    
Kviberg 2 konstgräs
IFK Göteborg - Näsets SK Röd18  -  2  
15
13:00
sön
13:00    
Borås Arena
IF Elfsborg - IFK Göteborg2  -  2  
 
20
19:30
fre
19:30    
Vänersvallen Nord konstgräs
Vänersborgs IF - IFK Göteborg1  -  3  
21
12:00
lör
12:00    
Kviberg 5 konstgräs
IFK Göteborg - GAIS Grön  -      
21
14:00
lör
14:00    
Kamratgården 2 hybrid
IFK Göteborg - Halmstads BK3  -  1  
21
14:00
lör
14:00    
Kviberg 2 konstgräs
IFK Göteborg - Hönö IS/IFK Björkö4  -  3  
22
14:30
sön
14:30    
Prioritet Serneke Arena Konstgräs
IFK Göteborg - BK Häcken Svart3  -  3  
22
15:00
sön
15:00    
Kviberg 2 konstgräs
IFK Göteborg - Halmstads BK2  -  8  
22
15:00
sön
15:00    
Hjällbovallen 21 konstgräs
Gunnilse IS Blå - IFK Göteborg2  -  7  
22
17:45
sön
17:45    
Rydsbergsplan 1 Konstgräs
Lerums IS Lag 2 - IFK Göteborg2  -  1  
 
24
19:00
tis
19:00    
Stora Höga IP 2
Vallens IF - IFK Göteborg  -      
25
20:00
ons
20:00    
Kviberg 2 konstgräs
IFK Göteborg - IF Väster Orange  -      
28
14:00
lör
14:00    
Platinumcars Arena
IFK Norrköping FK - IFK Göteborg  -      
28
16:30
lör
16:30    
Platinumcars Arena
IFK Norrköping FK - IFK Göteborg  -      
JUNI 2022
 
02
20:15
tor
20:15    
Hammarviken Arena
Örgryte IS Fotboll - IFK Göteborg  -      
04
14:00
lör
14:00    
Kamratgården 2 hybrid
IFK Göteborg - Helsingborgs IF  -      
05
12:00
sön
12:00    
Välens Nya konstgräs 51
Västra Frölunda IF Vit - IFK Göteborg  -      
05
13:30
sön
13:30    
Gröna Vallen 1
Sandarna BK - IFK Göteborg  -      
05
15:00
sön
15:00    
Kviberg 2 konstgräs
IFK Göteborg - Helsingborgs IF  -      
 
06
12:00
mån
12:00    
Kviberg 2 konstgräs
IFK Göteborg - BK Häcken FF  -      
06
15:00
mån
15:00    
Kviberg 2 konstgräs
IFK Göteborg - Örgryte IS Fotboll  -      
10
19:00
fre
19:00    
Kviberg 2 konstgräs
IFK Göteborg - Torslanda IK Blå  -      
11
12:00
lör
12:00    
Kviberg 2 konstgräs
IFK Göteborg - Lerums IS Lag 1  -      
11
12:00
lör
12:00    
Alströmervallen konstgräs
Alingsås FC United - IFK Göteborg  -      
11
12:00
lör
12:00    
Borås Arena 2 konstgräs
IF Elfsborg - IFK Göteborg  -      
11
17:30
lör
17:30    
Apelsinplan 2 Konstgräs
Kungsladugårds BK Röd - IFK Göteborg  -      
12
14:00
sön
14:00    
Kamratgården 2 hybrid
IFK Göteborg - Malmö FF  -      
12
15:00
sön
15:00    
Kviberg 2 konstgräs
IFK Göteborg - Malmö FF  -      
12
16:45
sön
16:45    
Rosenhill 11
Eriksbergs IF 1 - IFK Göteborg  -      
12
17:30
sön
17:30    
Kviberg 2:21
IFK Göteborg - GAIS Grön  -      
 
15
20:00
ons
20:00    
Kviberg 2:21
IFK Göteborg - Jitex Mölndal BK Lila  -      
18
12:30
lör
12:30    
Vallhamra 21 Konstgräs
Sävedalens IF Röd - IFK Göteborg  -      
18
14:00
lör
14:00    
Bravida Arena
BK Häcken - IFK Göteborg  -      
18
15:00
lör
15:00    
Kviberg 2 konstgräs
IFK Göteborg - Skoftebyns IF  -      
19
12:00
sön
12:00    
Kviberg 2 konstgräs
IFK Göteborg - Landvetter IS Grön  -      
19
14:00
sön
14:00    
Kviberg 2 konstgräs
IFK Göteborg - Mariebo IK/IF Haga  -      
19
14:00
sön
14:00    
Gothia Park konstgräs
BK Häcken - IFK Göteborg  -      
19
16:30
sön
16:30    
Kviberg 2 konstgräs
IFK Göteborg - Nödinge SK Fotboll Vit  -      
 
22
13:00
ons
13:00    
Gothia Park konstgräs
BK Häcken - IFK Göteborg  -      
23
15:00
tor
15:00    
Kviberg 2 konstgräs
IFK Göteborg - Lunds BK  -      
23
16:00
tor
16:00    
Kamratgården 2 hybrid
IFK Göteborg - Täby FK  -      
JULI 2022
 
30
14:00
lör
14:00    
Kviberg 2 konstgräs
IFK Göteborg - Backatorp IF  -      
30
16:00
lör
16:00    
Grimsta IP 1
IF Brommapojkarna - IFK Göteborg  -      
31
15:00
sön
15:00    
Östervångsstadions IP A-plan
Trelleborgs FF - IFK Göteborg  -      
AUGUSTI 2022
 
06
13:00
lör
13:00    
Gaisgården 2 Konstgräs
GAIS - IFK Göteborg  -      
06
14:00
lör
14:00    
Kamratgården 2 hybrid
IFK Göteborg - Östers IF  -      
07
15:00
sön
15:00    
Kviberg 2 konstgräs
IFK Göteborg - GAIS  -      
 
10
19:15
ons
19:15    
Velebit IP 1 Gräs
KF Velebit Röd - IFK Göteborg  -      
13
15:00
lör
15:00    
Kamratgården 2 hybrid
IFK Göteborg - Hammarby IF FF  -      
13
15:15
lör
15:15    
Hovås Billdal Arena 1
Hovås Billdal IF - IFK Göteborg  -      
13
17:00
lör
17:00    
Landvetter IP B-plan
Landvetter IS Grön - IFK Göteborg  -      
14
12:00
sön
12:00    
Kviberg 2 konstgräs
IFK Göteborg - IK Zenith Grön  -      
14
15:00
sön
15:00    
Kviberg 2 konstgräs
IFK Göteborg - Mjällby AIF  -      
14
16:00
sön
16:00    
Strömsbergsvallen
Mariebo IK/IF Haga - IFK Göteborg  -      
 
19
19:00
fre
19:00    
Kviberg 2 konstgräs
IFK Göteborg - Alingsås FC United  -      
20
14:00
lör
14:00    
Gasten IP 2
Kalmar FF - IFK Göteborg  -      
20
15:00
lör
15:00    
Hjorthagens IP 1
Djurgårdens IF FF - IFK Göteborg  -      
21
12:30
sön
12:30    
Djupedalsplan B Konstgräs
Mölnlycke IF Svart - IFK Göteborg  -      
21
14:00
sön
14:00    
Kviberg 2 konstgräs
IFK Göteborg - Vänersborgs IF  -      
 
24
20:00
ons
20:00    
Kviberg 2 konstgräs
IFK Göteborg - Kungsladugårds BK Röd  -      
25
20:15
tor
20:15    
Backavallen 1 Konstgräs
Backatorp IF Röd - IFK Göteborg  -      
27
14:00
lör
14:00    
Kviberg 2 konstgräs
IFK Göteborg - Vallens IF  -      
27
15:00
lör
15:00    
Kamratgården 2 hybrid
IFK Göteborg - AIK  -      
28
14:00
sön
14:00    
Gothia Park 4
BK Häcken FF - IFK Göteborg  -      
28
14:30
sön
14:30    
Prioritet Serneke Arena Konstgräs
IFK Göteborg - Södra Skärgårdens IK  -      
28
15:00
sön
15:00    
Kviberg 2 konstgräs
IFK Göteborg - Jönköpings Södra IF  -      
 
30
19:30
tis
19:30    
Kviberg 2 konstgräs
IFK Göteborg - Kärra Dragons FC  -      
SEPTEMBER 2022
 
03
13:00
lör
13:00    
Behrn Arena
Örebro SK FK - IFK Göteborg  -      
03
14:00
lör
14:00    
Kviberg 2 konstgräs
IFK Göteborg - Jönköpings Södra IF  -      
03
14:00
lör
14:00    
Lötens IP Konstgräs
IK Sirius FK - IFK Göteborg  -      
03
14:30
lör
14:30    
Ytterns IP 3 konstgräs
Ytterby IS Vit - IFK Göteborg  -      
04
14:00
sön
14:00    
Kviberg 2 konstgräs
IFK Göteborg - Älvsborg FF Svart  -      
04
15:30
sön
15:30    
Gaisgården 2 Konstgräs
GAIS Grön - IFK Göteborg  -      
 
07
20:00
ons
20:00    
Kviberg 2 konstgräs
IFK Göteborg - Jonsereds IF Svart  -      
09
19:00
fre
19:00    
Kviberg 2 konstgräs
IFK Göteborg - Partille IF FK Röd  -      
10
14:00
lör
14:00    
Kamratgården 2 hybrid
IFK Göteborg - IF Elfsborg  -      
10
15:30
lör
15:30    
Hönö Arena 1
Hönö IS/IFK Björkö - IFK Göteborg  -      
11
14:00
sön
14:00    
Kamratgården 2 hybrid
IFK Göteborg - IF Elfsborg  -      
 
14
20:15
ons
20:15    
Hjällbovallen 2 Konstgräs
Angered BK - IFK Göteborg  -      
15
20:00
tor
20:00    
Kviberg 2 konstgräs
IFK Göteborg - BK Häcken Svart  -      
16
19:00
fre
19:00    
Prioritet Serneke Arena Konstgräs
IFK Göteborg - Lerums IS  -      
17
13:00
lör
13:00    
Halmstad Arena P2
Halmstads BK - IFK Göteborg  -      
17
13:30
lör
13:30    
Kobbegården Övre
Askims IK Röd - IFK Göteborg  -      
18
12:00
sön
12:00    
Halmstad Arena P2
Halmstads BK - IFK Göteborg  -      
 
23
19:15
fre
19:15    
Härlanda Park 2 Konstgräs
Qviding FIF Vinröd - IFK Göteborg  -      
24
12:00
lör
12:00    
Zinkensdamm
Husqvarna FF/Egnahems BK - IFK Göteborg  -      
25
13:00
sön
13:00    
Kviberg 2 konstgräs
IFK Göteborg - Älvsborg FF Svart  -      
25
15:00
sön
15:00    
Olympiafältet Plan 6
Helsingborgs IF - IFK Göteborg  -      
 
28
20:15
ons
20:15    
Gaisgården 2 Konstgräs
GAIS - IFK Göteborg  -      
OKTOBER 2022
 
01
15:00
lör
15:00    
Olympiafältet Plan 6
Helsingborgs IF - IFK Göteborg  -      
02
13:00
sön
13:00    
Kviberg 2 konstgräs
IFK Göteborg - Partille IF FK Röd  -      
02
14:30
sön
14:30    
Prioritet Serneke Arena Konstgräs
IFK Göteborg - IFK Norrköping FK  -      
02
16:15
sön
16:15    
Härlanda Park 1 Konstgräs
Qviding FIF Vinröd - IFK Göteborg  -      
 
07
19:15
fre
19:15    
Åkeredsvallen 2 Konstgräs
Näsets SK Gul - IFK Göteborg  -      
08
14:00
lör
14:00    
Prioritet Serneke Arena Konstgräs
IFK Göteborg - IFK Norrköping FK  -      
08
15:00
lör
15:00    
Klostergårdens IP
Lunds BK - IFK Göteborg  -      
09
13:00
sön
13:00    
Kviberg 2 konstgräs
IFK Göteborg - Örgryte IS Fotboll  -      
 
15
14:00
lör
14:00    
Vallhamra 2 Konstgräs
Sävedalens IF - IFK Göteborg  -      
16
13:00
sön
13:00    
Kviberg 2 konstgräs
IFK Göteborg - Lerums IS 1  -      
16
14:30
sön
14:30    
Prioritet Serneke Arena Konstgräs
IFK Göteborg - BK Häcken  -      
16
16:00
sön
16:00    
Tibblevallen (Täby SC 2)
Täby FK - IFK Göteborg  -      
 
22
14:00
lör
14:00    
Prioritet Serneke Arena Konstgräs
IFK Göteborg - BK Häcken  -      
22
16:30
lör
16:30    
Åbyvallen 2 Konstgräs
Jitex Mölndal BK Lila - IFK Göteborg  -      
23
14:00
sön
14:00    
Malmö Stadionområdet plan 10 konstgräs
Malmö FF - IFK Göteborg  -      
 
29
14:00
lör
14:00    
Malmö IP
Malmö FF - IFK Göteborg  -      
30
13:00
sön
13:00    
Kviberg 2 konstgräs
IFK Göteborg - Solängens BK  -      
DECEMBER 2022
 
31
lör
00:00    
Välens Nya konstgräs
Västra Frölunda IF Grön - IFK Göteborg  -      
31
lör
00:00    
Kviberg 2:21
IFK Göteborg - Floda BoIF Blå  -      
 
Våra partners